Największe atuty Gminy

  • Dogodne położenie na szlaku autostrady A1
  • Dostępność lotnisk międzynarodowych – Bydgoszcz (120 km), Gdańsk (200 km), Warszawa (180 km)
  • Bliska odległość aglomeracji: Toruń (80 km), Włocłąwek (20 km)
  • Tereny uzbrojone w infrastrukturę: drogi dojazdowe, energia elektryczna, woda oraz kanalizacja
  • Możliwość scalana gruntów w mniejsze działki, konkretnie pod wymagania inwestora
  • Działki są własnością osób prywatnych (brak konieczności stosowania procedury przetargowej)
  • Wysoka na tle regionu stopa bezrobocia
  • Ulgi podatkowe w podatku od nieruchomości
  • Wsparcie administracyjne w procesie inwestycyjnym

Atrakcje turystyczne

Turystów szukających odpoczynku, rozrywki gmina Choceń zaprasza przez cały rok, a przede wszystkim na stałe wydarzenia kulturalne, głownie takie jak Ogólnopolski Zlot Motocykli (www.zlot.chocen.pl), Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych.

Niewątpliwie Choceń jako oaza dziewiczej natury, sportu i ciszy to wymarzone miejsce do rodzinnego wypoczynku nad wodą z dala od trosk dnia codziennego i zgiełku miast. Jezioro Borzymowskie, nad którym zlokalizowane jest gminne kąpielisko z największą plażą w powiecie włocławskim wyposażoną w bogatą ofertę rekreacyjną, która stanowi bazę wypoczynkową nie tylko dla mieszkańców gminy. Do dyspozycji turystów są pomosty, boisko do siatkówki, altany, plac piknikowy, plac zabaw, miejsce ogniskowe. Jezioro posiada doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych – sporty motorowodne, kajaki, rowery wodne, skysurfing itd.

jezioro Borzymowskie
jezioro Borzymowskie

jezioro Borzymowskie
jezioro Borzymowskie

jezioro Borzymowskie
jezioro Borzymowskie

jezioro Borzymowskie
jezioro Borzymowskie

Gmina Choceń
Gmina Choceń

Kultura

Oferta kulturalna to nie tylko cykliczne imprezy, ale również organizowane zajęcia, warsztaty w Choceńskim Centrum Kultury. Obiekt powstał w wyniku przebudowy dawnej remizy strażackiej i pełni funkcje kulturalno-społeczną. Budynek jako bryła architektoniczna zdobyła nagrodę w plebiscycie „Diamenty regionu Kujawsko-Pomorskiego” zwyciężając w kategorii „Kultura i inwestycje”. Centrum Kultury zaprasza swoją bogatą ofertą nie tylko dzieci, młodzież i dorosłych, ale także seniorów i osoby wykluczone. Organizowane SA warsztaty wsparcia zajęcia z psychologiem,. Dla seniorów organizowane SA imprezy okolicznościowe, takie jak dzień seniora, oraz dzień kombatanta. W CCK mieści się biblioteka, gdzie można spędzić czas na lekturze książek i czasopism.

Choceńskim Centrum Kultury
Choceńskim Centrum Kultury

Choceńskim Centrum Kultury
Choceńskim Centrum Kultury

Gmina Choceń stawia również na sport. Posiadamy największą hale sportową w powiecie włocławskim. Jest to obiekt wielofunkcyjny przystosowany do rozgrywania zawodów sportowych oraz imprez kulturalno-rozrywkowych. Hala posiada pełne zaplecze do uprawiania aktywnego trybu życia.